HHC

Co je HHCP-O

HHCPO: Nový lídr mezi kanabinoidy ovládající scénu!

Svět kanabinoidů je stále v pohybu a Hexahydrocannabiphorol-O acetát, známý též jako HHCP-O, se rýsuje jako potenciálně jeden z nejpotentnějších členů této rodiny. Zdá se, že tento nedávno objevený kanabinoid překonává i populární HHC, jehož prodej byl v České republice politiky nedávno omezen. Chceš zjistit více? Pokračuj ve čtení - tento článek je určen přímo tobě.

Jedná se o derivát HHC (hexahydrocannabinol), jehož osud je nyní nejistý, protože česká vláda schválila jeho dočasné zařazení na seznam zakázaných substancí spolu s HHC-O a THCP. O této zprávě jsme tě již informovali, ale pokud ti unikla, podívej se sem.

Nyní k věci.

Co představuje HHCP-O a jak vzniká? Nepřekvapí tě, že tento nový příspěvek do rodiny kanabinoidů pochází ze Spojených států, kde je zkoumání chemické struktury kanabinoidů zjevně stále běžnějším koníčkem.

Zajímá tě, jak se HHCP-O vytváří? Pojďme na to krok za krokem, abys neztratil přehled. HHCP-O se získává jemnou úpravou chemické struktury HHC-P (hexahydrokanabiphorol), který se vyrábí z molekuly HHC, jež se zase získává z CBD (kanabidiol).

Tyto tři látky jsou obecně spojovány se silnými účinky uvolnění a euforie, stejně jako s dalšími terapeutickými přínosy pro tělo a mysl. Detaily o těchto přínosech si probereme později.

Jako u všech produktů na bázi kanabinoidů, i výroba výrobků s obsahem HHCPO začíná destilací. Tento destilát je pak přidáván do složení tradičních konopných produktů, například do HHCPO kazet pro vaporizéry či do konopných květů obohacených o HHCP-O prostřednictvím infuzního procesu.

Rozdíly mezi HHC, HHCP a HHCPO Hlavním a možná nejdůležitějším rozdílem je, že HHC a HHCP se potýkají s právními otázkami. Jak jsme již zmínili, od března nebude legální ani prodej, ani držení HHC, a to nejen v České republice. Seznam zemí, kde jsou tyto látky zakázány, je navíc rozsáhlý, včetně například Egypta, Turecka nebo Tuniska.

Pro techničtější zájemce zde máme stručné srovnání:

  • HHC: Objeveno v roce 1944, THC + 2 atomy vodíku, rostlinný původ
  • HHCP: Objeveno v roce 2021, HHC + 2 atomy uhlíku, polosyntetické
  • HHCPO: Objeveno v roce 2022, acetylovaný HHCP, polosyntetické

Jaké má HHCP-O účinky? Zatím můžeme o účincích tohoto nového kanabinoidu spekulovat pouze na základě názorů a zpětné vazby od uživatelů, převážně ze zahraničí. Ačkoli je HHCPO legálně k prodeji, dosud nebylo předmětem rozsáhlých vědeckých studií, tudíž seriózní údaje o jeho účincích chybí.

Nepotvrzené zdroje naznačují, že HHCPO by mohlo být silnější a účinnější než HHCP, s možností delšího trvání účinků.

Existují terapeutické účinky HHCP-O? Jak možná víš z našeho blogu, terapeutický potenciál kanabinoidu závisí na jeho schopnosti vázat se na náš endokanabinoidní systém a na typu receptoru, ke kterému se může připojit.

HHCPO se zdá mít chemickou strukturu podobnou THC, což naznačuje možnost srovnatelných terapeutických účinků, jako je zmírnění bolesti nebo podpora chuti k jídlu.

Jak se spotřebitelé cítí po užití HHCPO? HHCPO má potenciálně vysokou afinitu k CB1 receptorům, což jsou receptory spojené s vyvoláváním psychotropních účinků. Vzhledem k účinnosti můžeme předpokládat, že účinky HHCPO budou srovnatelně intenzivní jako u HHCP.

Je však důležité si uvědomit, že reakce na psychotropní látky se mohou výrazně lišit v závislosti na individuální citlivosti a kontextu užití.

Možné vedlejší účinky HHCP-O Ačkoli nemáme přesné údaje, podobnost s THC naznačuje, že HHCPO může mít podobné vedlejší účinky, jako je sucho v ústech nebo silnější chuť k jídlu. V některých případech může tato látka vyvolat i závažnější nežádoucí účinky, například paranoiu nebo záchvaty paniky.

Vzhledem k psychotropní povaze HHCP-O je třeba počítat s nepředvídatelností vedlejších účinků.

Záznamy nebyly nalezeny...

Design šablony vytvořil Shoptetak.cz & Tomáš Hlad.

Používáme ověření věku Adulto